Zde, na doméně stare.forum.bandingklub.cz, je náhled na starou verzi fora, která bude časem uzavřena.

Pro registraci, nebo psaní příspěvků prosím použijte novou verzi na doméně: forum.bandingklub.cz

fórum.bandingklub.cz
operační možnosti léčby těžké obezity

BandingKlub.cz FAQ Hledat Seznam uživatelů Registrace
Profil Soukromé zprávy Přihlášení

RECEPTÁŘ

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marica



Založen: 29.1.2010
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 7:33 pm    Předmět: Citovat

Jeste jsem se nerozhoupala k vareni tak teda pridam jeste jeden receptik ten taky miluji Embarassed

Kureci Kari
2 kureci prsa nakrajet na nudlicky
3 pulky paprik davam ruzne barevne take na nudlicky
1 cibule
kari prasek nebo kari omacka ve sklenicce ne moc kaloricka
sojova omacka
kdo ma rad palive sladkou chilli omacku
olej

Opeceme kureci maso na trose oleje, kdyz je opecene pridat nadrobno nakrajenou cibulku nechat trochu opect, pak prilit asi lzici sojove omacky a pridat asi lzicku ne vrchovatou kari prasku a pridat papriky vse chvilku podusitna 4 lzicich vody, kdo ma rad prida sladkou chili omacku, asi lzici a pokud mame zalijeme kari omackou a chvilku varit ca 5 min nebo nechat jen tak a podavam s ryzi basmati
To same se da udelat jako sweet and sour,pokud vynechame kari
Dobrou chut Laughing
_________________

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ALENA



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 1585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 7:55 pm    Předmět: Citovat

Kuře na citronech


kuře
směs bylinek (oregano, tymián, bazal­ka)
4 citrony
6 stroužků česneku
salát nebo pečené brambory k podávání
sůl a pepř

Kuře omyjte, osušte, ze všech stran osolte a opepřete, napěchujte směs sekaných bylinek (oregano, tymián, bazal­ka). Okolo rozložte 4 citrony nakrájené na kolečka, 6 neloupaných stroužků česneku, bylinky dle chuti a dejte péct na 35–40 minut do trouby předehřáté na 200 °C. Podávejte se salátem nebo pečenými bramborami Wink Wink
_________________


57 roků-bandáž 20.3.2007, 10.12.08 - reoperace - tubulizace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ALENA



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 1585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 8:12 pm    Předmět: Citovat

Jogurtové řízky

Ingredience:
8 prsních kuřecích řízků, 1 velký hustý bílý jogurt, vejce, 4 stroužky česneku, sůl, pepř, další koření dle chuti
Postup přípravy: Kuřecí řízky naklepeme, osolíme a opepříme a namáčíme do jogurtové marinády. Tu připravíme smícháním jogurtu, vajec, česneku, opět soli a pepře. Pak maso přendáme do uzavíratelné nádoby a uložíme v lednici. Nejdříve druhý den vyndáváme řízky z marinády, obalujeme ve strouhance a opatrně smažíme.

Řízky jsou hodně křehké, chuť úžasná, kdo zažil, nechce jinak

Laughing Laughing
_________________


57 roků-bandáž 20.3.2007, 10.12.08 - reoperace - tubulizace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radka1



Založen: 8.2.2010
Příspěvky: 19
Bydliště: mělnicko

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 8:58 pm    Předmět: Citovat

Děvčata,receptíky jsou fajn, ale hlavně bych byla moc ráda i za recepty a rady co jíst po opce. Laughing Bosice už začala, tak se pochlubte i vy další co už jste po.Díky Rolling Eyes
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wDb7QcH/]

[/url]
výška 162 cm, 1 kilečko shozeno před OP
43 let,manžel,dvě dospělé dcery 24/21
bandáž v Iscare 30.3.2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ituna



Založen: 4.2.2010
Příspěvky: 2
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 9:17 pm    Předmět: polévky? Citovat

Ahoj. Třeba vývary- co to je? Masox, polévky z pytlíků, nebo dáte vyvařit kus hovězího a zeleninu ? Polévky už dlouho /mimo bramboračky/ nevařím, tak nevím. Wink
_________________
Ituna - plikace 7.4.2010 OB Praha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanda



Založen: 5.1.2010
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 10:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tedy já tu byla po obědě a nic a přijdu po večeři a už tu máte dvě stránky receptů. Tak já taky přidám jedny knedlíky:

Tvarohové knedlíky plněné ovocem
---------------------------------------------
250 g tvarohu měkkého
125 g dětské krupičky
tenký plátek másla
1 vejce
špetka soli
ovoce - meruňky, švestky, jahody ap.
Všechny ingredience (kromě ovoce) zpracujeme v těsto, které je ideální nechat tak hodinku odležet (když spěcháte, lze použít hned), pak už jen zabalit ovoce a vaří se asi 10 - 12 min, podle velikosti. Navrch sypat tvarohem, mákem, co kdo rád. Pokud vám těsto lepí, stačí si posypat ruce krupičkou, případně 1 - 2 lžíce krupičky ještě přidat.
_________________


3. 2. 2010 plikace žaludku na OB klinice v Praze.


Naposledy upravil Vanda dne ne březen 21, 2010 10:03 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdalenka



Založen: 5.10.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 10:02 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Ahojte já tedy jedla po operaci hodně polévky jakékoli a moc jsem si to rozmixovala a stala jsem se závislou na polévkách doteď, jsou dost málo kalorické, tekuté a zasytí... Takže zeleninová, pórková, kedlubnová, kášková a samozřemě vývary a tam jsem si později rozmixovala i kořenovou zeleninu, těstovinky nebo brambor a kousek masíčka, bylo to supr po opce....
Taky jsem si dávala banánový koktejl... každý donesl banány a já se bála je hned papkat, takže jen jsem rozmixovala banán s mlíčkem bez cukru a bylo to fajn, celá rodina mi to upíjela....taky jsem si udělala takový řídký špenátek s bramborkem a vajíčko, vše jsem rozmixovala, taky dušenou mrkvičku a později jsem si udělala takový řídký guláš s vepřového maska a moc rozmixovala a byla jsem naprosto v extázi... nemohla jsem už jogurtové mlíčka a kefírky ani vidět, když to člověk má papkat nepřetržitě, tak se to hold přejí....Takže toto jsem papkala já Laughing Laughing Laughing
_________________

36 let, 2 děti, 2 kocouři, chameleon, 2 anduláci a tata Majďák
19.11.2009 TUBU Ostrava Dr. Foltys,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdalenka



Založen: 5.10.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 10:07 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Polévky z pytlíku a masoxy jsem si tedy opravdu vůbec na ten operovaný žaludek nedávala, spíše jsem vzpomínala, co jsem dělala svým dětem, když byli malincí....takové množství, co jsem jedla, vždyť to bylo za chvilku...
Ale vlastně i doteď dělám to, že uvařím nějakou polévku a je jí více a zamrazím si do přesnídavkových sklenic pár kusů a pak jak jdu do práce jen vytáhnu z mražáku a mám každý den jinou polévku.... jím ji na ranní, odpolední i noční, no jak jsem řekla jsem na nich teĎ závislá.... ještě mě napadla rajská, bramboračka a teď si dopřávám i zelňačku, hrachovku i čočkovku... Shocked
_________________

36 let, 2 děti, 2 kocouři, chameleon, 2 anduláci a tata Majďák
19.11.2009 TUBU Ostrava Dr. Foltys,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanda



Založen: 5.1.2010
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: ne březen 21, 2010 11:15 pm    Předmět: Citovat

Ituna - vývary dělám z masa, kostí, zeleniny a pak dám zavářku (nudle, nočky, vajíčko, játrové knedlíčky), podle chuti.
_________________


3. 2. 2010 plikace žaludku na OB klinice v Praze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janaaa



Založen: 8.9.2007
Příspěvky: 626
Bydliště: opava

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 6:59 am    Předmět: Citovat

TAKY JSEM DĚLALA VÝVARY ZE VŠECH MOŽNÝ MAS, DOKONCE I Z RYBY, MĚLA JSEM STRACH, AT MI NĚCO NECHYBÍ. CHTĚLA JSEM ZHUBNOUT, ALE NE SE ZHUNTOVAT. A NA TO MYSLETE, I KDYŽ JÍTE MÁLO, NESMÍTE ZAPOMÍNAT NA ŽÁDNÉ DŮLEŽITÉ LÁTKY.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1KWNws/]

[/url]
39 LET, OSTRAVA, doc. Dostalík, sleeve resekce 14.1.2008 břicho 15.10.2009"- prsa 19.4.2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bestickova



Založen: 28.7.2008
Příspěvky: 356
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 11:04 am    Předmět: Citovat

zmrazene filé
máslo,sůl,pepř

Zmrazené filé osolimé,opepříme,do pánve dáme rozehřít kousek másla,na to dáme filé a pomalu dusíme zhruba 15 min,obačas otočíme..tím,že má v sobě vodu,se udělá taková doooobrá majda,kterou pak polévám brambůrky a nebo kaši..Zkoušela jsem i z pangase,ale není to ono..recept je můj,sama jsem se takhle krmila při kašičkové dietce,masíčko jsem rozmačklala vidličkou do kaše a bylo.. Very Happy
_________________
[/url]


[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bestickova



Založen: 28.7.2008
Příspěvky: 356
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 11:08 am    Předmět: Citovat

rybička jakou kdo má rád,koření taky podle chuti,voda..

Do hrnce dáme vodu,do ní koření,na to postavíme pařáček na knedlíčky,když voda vře,dame rybičku a vaříme v páře zhruba 10 minutek,pěkně pomalu,at je rybička hotová,já do vody přidávám i sůl,takže už potom není potřeba solit..ikdyž,můj manžel solí dost..Ale on může Surprised
_________________
[/url]


[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
smapája



Založen: 8.10.2009
Příspěvky: 74
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 11:54 am    Předmět: Pikantní pomazánka Citovat

Olomoucké tvarůžky jsou nízkotučné Very Happy , takže jedna pikantní pomazánka:
Tvarůžková pomazánka
1 balení olomouckých tvarůžků
1 cibule, sůl, petrželka, červená paprika, 100 g másla, syrová zelenina na ozdobu
Máslo utřeme, přidáme měkce utřené tvarůžky, jemně sekanou cibulku, zelenou petrželku, paprikou , případně dosolíme a všechno dobře promícháme.
Místo másla lze odlehčit tvarohem.
Pak už jen mažeme na pečivo, které už náš žaludek snese Very Happy
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w4csUAC/]

[/url]
35let,bezdětná


Naposledy upravil smapája dne út březen 23, 2010 8:43 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bossice



Založen: 16.6.2008
Příspěvky: 721
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 3:18 pm    Předmět: Citovat

Já jsem si po operaci pochutnávala taky nejvíc na polévkách.

Do hrnce vařit kousek odkostěného a kůže zbaveného kuřecího masa (prsa jsou dost suchá, radši stehnýko) na kousky, kořenovou zeleninu (mraženou pod svíčkovou) a buď brambor nebo rýži, sůl, ale malinko. Stačí povařit ani ne půl hodinky. Pak odebrat jen na momentální porci a rozmixovat.

Časem jsem přidávala jiné druhy zeleniny a do hotové polévky až před mixováním přidala petrželku nebo libeček (to není blbeček!), celerovou nať, petrželovou nebo jiné koření, co jsem našla na zahrádce - výborný je tymián a saturejka. Nesmí těch bylinek být moc, vždy jsem dala jen od jednoho druhu, abych měla pokaždý jinou chuť.

Celkově ujíždím na řapíkatém celeru, tan se dá narvat skoro do všeho a podporuje odvodnění a hubnutí. A lahůdkový je pastinák. Vždyť stačí si dát vařit jakoukoliv zeleninu, pak zavařit třeba krupičkou nebo chlebem a rozmixovat.
A ač se to někomu nebude zdát, tak skoro v každé polévce se snese špetka mletého kmínu, který detoxikuje, čistí střeva a zamezuje zácpě. Po operaci jsem z koření používala jen ten kmín, pepř mi dráždil sliznice...navíc podporuje chuť k jídlu, což je nežádoucí.
Dobrota je bramkaše rozmíchaná v horkém mléce.
Taky jsem po operaci zkonzumovala kvanta kupované mrkvové šťávy s vlákninou a jiným ovocem - ve skle - ředila jsem si jí tvarohy, jogurty, acitmel...co šlo a dobrá je půl na půl se studeným mlékem či jen naředit vodou a v létě kostky ledu a kapku citronu či limetky. Neustále jsem to měla namíchané v lahvi a nosila s sebou po zahradě a upíjela.

Koupila jsem si kontaktní gril a tam je možný dát jen mírně olejem pomáznutou jakoukoliv zeleninu a narychlo opéct, ani nemusím solit a když, tak malinko, gril chuť zvýrazní sám. Nebo pár kapek sojovky či maggi, jak kdo rád. Takže cukety, rajčata, papriky (svléknout pak šlupku), celer, pastinák, mrkev, lilek i brambory. Zachová se maximum vitamínů a minerálních látek. Maso se musí dělat rychle a krátce, aby zůstalo měkké, zelenina a brambory o chvilku déle.

Holky si taky dělaly jen obyčejné polévky - horká voda a lžička podravky či jiného koření, teď už je na trhu dokonce podravka extra - zdravější.
A glutamátu sodného se moc nebojte, není škodlivý ani zdaleka tak, jak se to poslední dobou prezentuje. Je to součást mnoha potravin, přírodní součást. Museli byste sníst denně kilo glutamátu, abyste měli zdravotní problémy.

No já nevím, ještě něco? Jo, vynikající je hlíva ústřičná, můžete ji upravit na mnoho způsobů i jíst syrovou a nebo si do jídla vysypat kapsli sušené hlívy (v lékárně). Krásně to dochutí a podpoří imunitu, obsahuje všechny vitamíny a minerály, i jód, který je pro hubnutí vítaný.

Víc už momentálně moje palice nevyplodí. Čauky a zdravím všechny, kdož jste trpělivě dočetli až do konce! Zdar!
_________________

55 let, skvělý manžel, 2 synátoři,krysařík Sisinka,bandáž 7/2008 při 107 kg MUDr. Hrubý, Panochova nemocnice Turnov, jaro 2011=81,nyní ATB a jedu + Sad zatím 88kg a bude hůř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mona



Založen: 28.10.2009
Příspěvky: 814
Bydliště: Štatl

PříspěvekZaslal: po březen 22, 2010 4:15 pm    Předmět: Citovat

Právě jsem se přecpala Smile

Udělala jsem si brambor dle Jany, jen jsem to obohatila o sýr a kukuřici. Vše rozmixovala. Mňamka! Po pár lžičkách jsem přecpaná.

Janin recept:

Ingredience: 1 brambor, 1 lžička másla a asi 4 dcl mléka. Brambory rozvaříme s trochou soli a rozředíme mlékem. Je to hlavní chod na tři dny.
_________________
Výchozí BMI bylo 45.34, nynější je 32.77

3/3 TUBU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 34, 35, 36  Další


Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

Spolupracujeme: Oriflame
PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © občanské sdružení Banding klub ČR