Zde, na doméně stare.forum.bandingklub.cz, je náhled na starou verzi fora, která bude časem uzavřena.

Pro registraci, nebo psaní příspěvků prosím použijte novou verzi na doméně: forum.bandingklub.cz

fórum.bandingklub.cz
operační možnosti léčby těžké obezity

BandingKlub.cz FAQ Hledat Seznam uživatelů Registrace
Profil Soukromé zprávy Přihlášení

minigastrický by-pass

Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
timka



Založen: 10.10.2006
Příspěvky: 7
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 4:26 pm    Předmět: minigastrický by-pass Citovat

pane doktore,prosím mohl by jste mi vysvětlit co to je,minigastrický by-pass?A provádí se u nás a kde?děkuji za odpověd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
trixl



Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: st říjen 18, 2006 7:11 pm    Předmět: Citovat

Ulovila jsem na netu:
http://www.homolka.cz/common/files/E-News-02-2006.doc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dr.Čierny



Založen: 15.7.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 5:13 am    Předmět: Mini gastric bypass Citovat

Mini-Gastric Bypass (MGB) je restrikční bariatrická operace kombinovaná s částečnou malabsorbcí, kdy je žaludek přerušen ve své horní části (ponechán na svém místě) a na jeho horní část je napojena klička tenkoho střeva (svým bokem). Na rozdíl od takového napojení se u jiných gastrických bypasů používá snad výhodnější, ale technicky náročnější napojení proťatého žaludku na přerušené tenké střevo svými konci k sobě.
Metoda MGB byla zavedena v USA jedním operatérem, který jí tam v hojné míře provádí a udává dobré výsledky, přesto se rozšířila se jenom na některých málo pracovištích. Většina amerických bariatričtích chirurgů používá gastrický bypas, jenž se liší zejména způsobem napojení žaludku na tenké střevo. V Evropě je taky Mini-Gastric Bypas (MGB) méně frekventovaný jako "normální" gastrický bypas a vůbec nejčastější jsou v Evropě bandáže. V ČR provádí operace MGB prim. Beňo na chirurgii Na Homolce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Štířinka



Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 43

PříspěvekZaslal: st duben 08, 2009 6:30 am    Předmět: Dotaz na pana doktora Citovat

Pane doktore, kdo rozhodne o tom, zda je lepší pro pacienta bandáž žaludku nebo MGB? Co rozhoduje o tom, která metoda je lepší pro daného pacienta?Jde po neúspěšné bandáži udělat i následně MGB? Děkuji.
_________________
l47 let, 24.6.2009 tubulizace , vojenská nemocnice Praha
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wQkGCwI/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gabriela Smolová



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: st únor 10, 2010 11:40 pm    Předmět: absolutní hladovka Citovat

Dobrý den, mám dotaz na pana doktora. 25.2. mě čeká bariatrická operace MGB a od pana doktora mám nařízenou 2-3 týdny ABSOLUTNÍ hladovku. Držím jí od 8.2. s tím, že piji čistou vodu a černý, nebo zelený čaj s citronem. Dnes jsou to 3 dny, pocit hladu nemám, ale dnes se mi začala točit hlava a mám strach z jakého koliv selhání, proto prosím o radu čím bych mohla předejít nepříjemným situacím. Zda je možné pít i něco jiného než jen zminované nápoje, nebo nějaký vitamínový doplnky? Děkuji za odpověd Smolová Gabriela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Milca-berca



Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Benešov,35let,bezdětná

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 8:47 am    Předmět: Citovat

Ahoj Gábinko..2-3 týdny??..a nemá to bejt 2-3 dny..co pak je to normální hladovět 2-3týdny a chodit do práce ,myslet a fungovat jako normální člověk?...kor kdyžjsme zvyklé jíst tak jak jíme ahned hladovět..k čemu to má být dobré?...ještě bych řekla tak ty 3dny aby se střeva vyčistila.....??..jejdaa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Gabriela Smolová



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 11:03 am    Předmět: Citovat

Ahojky, nene jsou to opravdu 2-3 týdny:-) dneska jedu už 6 den. Stále je to v pohodě bez hladu, ale trochu únava se podepisuje, potřebuji spánek i přes den, jediná výhoda je, že nechodím do práce, takže se to zvládnout dá a děti mě dost podporují. Je to kvůli játrům, aby se převrátil metabolismus a z jater odešel tuk, mám za sebou 2 a půl měsíce redukční diety a ted mi chybí "už jen"12 dní té hladovky, aby mě odoperovali. Pravdou je, že mě dost nahazuje váhový úbytek, od 23.11.2009 do dnešního dne mám 30 kg dole. Bohužel se bojím napít i 100% nektaru, abych to nějak neporušila, nesmím prý do sebe dostat ani jednu kalorii což je opravdu tvrdé, ale mám danný cíl a ten musím zvládnout:-)) Děkuji Ti, že si reagovala na můj příspěvek, měla jsem obavu, že to tu asi moc nefunguje. Krásný víkend:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
suelin2



Založen: 22.4.2009
Příspěvky: 16776692
Bydliště: HAVÍŘOV

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 11:35 am    Předmět: Citovat

Gabčo teda hluboce smekám Exclamation Exclamation Exclamation Jednak že jsi shodila tolik a taky že se držíš,já bych padla hlady a nevydžela bych to a s prominutím se nažrala Razz Razz Razz .Tak Ti fandím at jsi brzo po hladovce,at se tvé zdravotní problémy vyřeší a můžeš jít zase o kus cesty dále Razz Razz Razz
_________________
42let,4děti.Tubulizace 10.6.09,míry 15.3.10/100-90-100cm,abdo.24.1.2011.Metřík dokončen11.2.2011
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milca-berca



Založen: 27.7.2006
Příspěvky: 234
Bydliště: Benešov,35let,bezdětná

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 1:18 pm    Předmět: Citovat

Gábinko..přojde mě to až příliš....a kor dala-li jsi dolu už 30kg...to tedy smekám a kam prosím tě chodíš,že tě tam tak trápí propána jána.Fakt mě jde hlava kolem z toho..to už se ti žaludek smrskne jen z toho,že nebudeš 3týdny jíst..budou mít vůbec co odřezávat potom kočko naše nová?? Embarassed Wink ..JSO FAKT DOBRÁ...ALE MYSLÍM,ŽE BYCH SI KLIDNĚ NEKTAR NAŘEDĚNÝ DALA...tělo potřebuje dostat aji víc než jen vodu a čaj...
_________________

3/07 bandáž,16.2/10 tubu při 127kg,odhozeno 41kg,10/10 těhu při 89kg,36tt-89kg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Gabriela Smolová



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 3:21 pm    Předmět: Citovat

suelin2 děkuji, ale není to tak hrozný, hlad opravdu nemám, takže by si to dala i ty a bez problémů, kdyby si musela:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gabriela Smolová



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 13
Bydliště: Strakonice

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 3:28 pm    Předmět: Citovat

Milca-berca 25 jsem dala redukční dietou, které se hodlám věnovat i po zákroku, naprosto mi vyhovovala a byla jsem pořád bez hladu:-) hladovkou mám dole necelých 6kg. Jezdím na Homolku a žaludek se nesmrskne, protože ho opravdu pořádně utápímSmile) Už se moc těším na svou staro novou vizáž to mi věř 15 let už bojuju se všemi možnými dietami a nic a ted konečně něco co má smysl. Právě kvůli tomu abych nepila jen čaj a vodu jsem psala svůj první příspěvek, myslela jsem si, že tu nějaký lékař odpovídá na dotazy, ale co zatím všechno jde, asi bude krize u 10 a více dne a pak se uvidí'Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Majdalenka



Založen: 5.10.2007
Příspěvky: 218
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 5:35 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Gabčo, tak to je teda pěkný mazec, velice tě obdivuji jestli to vydržíš, taky jsem myslela, že jen 2-3 dny kvůli těch střev, vůbec bych to nedokázala a myslím, že taková hladovka je snad možná jen pod dozorem lékaře, taky tady mezi námi jsou děvčata po tomto zákroku, ale nikdy jsem nic takového nečetla, myslím, že to je dost hodně tvrdé a málokdo to dokáže. A navíc to nechápu, že ti to nařídil lékař.... no ale snad ví , co dělá. Myslím, že bych sebou někde sekla a nevstala. Přeji ti, aby ti vše dobře dopadlo a nereagovala jsem, protože jsem nevěděla, co na to mám napsat, hrozně mě to zarazilo.... Embarassed Embarassed Confused Majda
_________________

36 let, 2 děti, 2 kocouři, chameleon, 2 anduláci a tata Majďák
19.11.2009 TUBU Ostrava Dr. Foltys,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janaaa



Založen: 8.9.2007
Příspěvky: 626
Bydliště: opava

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 8:46 pm    Předmět: Citovat

TAKY MI TAKOVÁ DLOUHÁ HLADOVKA PŘIJDE NENORMÁLNÍ. TĚLO PŘECE POTŘEBUJE PRO BEZPROBLÉMOVÝ CHOD NĚJAKÉ ŽIVINY. NEVYSVĚTLILA SIS TO ŠPATNĚ? NEZDÁ SE MI ŽE BY SE DALO 3 TÝDNY HLADOVĚT A NEDOSTAT DO SEBE ANI KALORII.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1KWNws/]

[/url]
39 LET, OSTRAVA, doc. Dostalík, sleeve resekce 14.1.2008 břicho 15.10.2009"- prsa 19.4.2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radka1



Založen: 8.2.2010
Příspěvky: 19
Bydliště: mělnicko

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

Je to kvůli játrům, aby se převrátil metabolismus a z jater odešel tuk,

Gábi obdivuju tě,já bych to asi nevydržela.Moje kamarádka taky musela držet dietu na játra, ale ta mohla jíst aspoň jídlo úplně bez tuku,ale přece jen by se to dalo vydržet.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wDb7QcH/]

[/url]
výška 162 cm, 1 kilečko shozeno před OP
43 let,manžel,dvě dospělé dcery 24/21
bandáž v Iscare 30.3.2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janaaa



Založen: 8.9.2007
Příspěvky: 626
Bydliště: opava

PříspěvekZaslal: so únor 13, 2010 9:25 pm    Předmět: Citovat

CHÁPU ŽE JE TO Z DŮVODU JATER, ALE BYLO UŽ TADY MNOHO DĚVČAT, KTERÉ MUSELY JÁTRA DO OPERACE ZMENŠIT A TAK MĚLI JÍDELNÍČEK NASTAVENEJ NA 1000 KALORIÍ, NEVÍM UŽ TO PŘESNĚ, ALE ÚPLNĚ BEZ JÍDLA? TO SE MI MOC NEZDÁ.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1KWNws/]

[/url]
39 LET, OSTRAVA, doc. Dostalík, sleeve resekce 14.1.2008 břicho 15.10.2009"- prsa 19.4.2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další


Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

Spolupracujeme: Oriflame
PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © občanské sdružení Banding klub ČR