Zde, na doméně stare.forum.bandingklub.cz, je náhled na starou verzi fora, která bude časem uzavřena.

Pro registraci, nebo psaní příspěvků prosím použijte novou verzi na doméně: forum.bandingklub.cz

fórum.bandingklub.cz
operační možnosti léčby těžké obezity

BandingKlub.cz FAQ Hledat Seznam uživatelů Registrace
Profil Soukromé zprávy Přihlášení

Pro pana doktora

Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bublinka



Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 7:09 pm    Předmět: Dotaz pro pana doktora? Citovat

Dobrý den pane doktore,mám dotaz...neprošla jsem žádným předoperačním kolečkem a ne těchto stránkách si připadám jako hotový exot...všichni ano,jen já ne. Operována jsem byla koncem června 2005 ve fakultní nemocnici v Ostravě. Před operací jsem měla jen sono a rtg. plic. Nemám žádné komplikace,nebyly ani po operaci,zhubla jsem Z 95 kg na 70,při výšce 164 cm,to je myslím hezký výsledek. Opravdu je to kolečko tak strašně moc podstatné? Začínám mít kvůli tomu výčitky. Děkuji za odpověď.
_________________
Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dr.Čierny



Založen: 15.7.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 9:51 pm    Předmět: Kolečko Citovat

Vy nemusíte mít výčitky. Doporučený postup má předejít komplikacím a nesprávným rozhodnutím. Operace je vždy řešení až když nelze uspět jinými způsoby. Jestli byly opertření dietologická a režimová, to má posoudit obezitolog. Psycholog má taky co říct k léčbě obezity i k operace, která omezuje Váš příjem potravy - co u někoho může mít tak zásadní vliv, že bandáž by pro něj nebyla vhodná.... Pokud jste Vy v pořádku, vše je OK.
A víte jaký typ bandáže máte? adjustabilní, který se reguluje, doplňuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bublinka



Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 10:23 pm    Předmět: Re: Kolečko Citovat

Ne,mám bandáž,která se nedoplňuje,nikdo mi ani jinou nenabídl. Funguju naprosto normálně,abyste pochopil,nemám výčitky k sobě,ale k mému gastroenterologovi,který asi něco "uspěchal". Já jsem naštěstí bez komplikací,ale znám případ,že pacientka umírala hlady,dá-li se to tak zjednodušeně říci,protože ji po bandáži přestal fungovat ten žaludek pod manžetou,ale až po roce po operaci,tak musela jít na debandáž,jinak by to možná nepřežila. Ani ona neabsolovala "předoperační kolečko",tak nevím,možná je tento postup v Ostravě opravdu normální.
_________________
Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dr.Čierny



Založen: 15.7.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne listopad 26, 2006 4:36 pm    Předmět: Neadjustabilní bandáž žaludku Citovat

S touto bandáží vlastní zkušenosti nemám, protože je neimplantujeme. Nepoužívají se v západním světě, snad kromě Izraele. Donedávna je používali ještě i v Praze a jinde, ale v klesajícím množství. Já mám osobní zkušenost jenom od pacientů, kteří pro potíže po texctilní bandáži byli u nás reoperováni, t.j. byla jim implantována nová, adjustabilní bandáž. Ta původní se prořezala a ztratila, anebo se nad ní žaludek roztáhl natolik, že přestala fungovat a činila spíše problémy. Pacienti nejdříve rychle po operaci zhubli, pak ale přibrali a měli potíže. Typické je, že nebyli nikde dlouhodobě sledováni. Reoperace jsou náročné, obtížné, je lepší se jim vyhnout. Tím, že účinek přiškrcení nelze při fixní bandáži regulovat, doporučuji velice pečlivě si hlídat množství stravy, velkost porcí jídla a váhu, aby se předšlo komplikacím, riziko kterých je vyšší jako po adjustabilní silikonové bandáži, kterou so každý operatér sleduje a míru hubnutí usměrňuje (měl by). Na to že u Vás nebylo "předoperační kolečko" nyní po operaci už zapomeňte, jste O.K.! Nyní je důležitý Váš další průběh! To co nelze regulací, adjustací usměrnit lékařem (rozloženíé hubnutí na dlouhou dobu,, pozvolna), to musíte nahradit Vy sama svojí pečlivostí. Možná bych doporučil občerstvení dietologických principů stravování po bandáži rekapitulací na nějaké dietologické ambulanci, u nutričního teraputa v okolí, anebo alespoň na těchto stránkách v okénku dietologa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bublinka



Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po listopad 27, 2006 3:04 pm    Předmět: Re: Neadjustabilní bandáž žaludku Citovat

Moc Vám pane doktore děkuji za obsáhlé odpovědi. No je pravda,že jsem teď dloho n nemocenské a zvládla jsem přibrat v období 4 měsíců 3 kg,ale to je spíš z důsledku nedostatku pohybu. A s tím zvětšováním žaludku máte taky pravdu,kdyby bandáž občas po ránu nedala větším soustem o sobě vědět,ani bych nevěděla,že ji mám. Musím si přísun jídla i velikost porcí více kontrolovat a dokážu sníst o dost více,než v prvních měsících po operaci. Ale snažím se uhlídat to,protože vím o komplikacích roztažení žaludku nad manžetou. Ještě jednou Vám moc děkuji a přeji příjemný den.
_________________
Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Růžičková Ivana



Založen: 8.12.2006
Příspěvky: 1
Bydliště: Sokolov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2006 10:18 pm    Předmět: Dotaz Citovat

Chtěla bzch se informovat, kam se obrátit. Mám zájem o laparoskopickou bandáž žaluddku, můj BMI je 38, mám altrózu kzčelních kloubů a můj otec měl cukrovku. Je mi 40 let. Kde mohu získat doporučení, jaké lékaře navštívit, splňuji podmínky pro tuto operaci? Předem děkuji za odpověď
_________________
Ruzajda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martina



Založen: 31.7.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: so prosinec 09, 2006 12:11 pm    Předmět: Citovat

na všechny tvé otázky tady najdeš spoustu odpovědí, chce si to jenom přečíst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marketa



Založen: 3.10.2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 9:38 am    Předmět: Pro Ivanu Citovat

Přečti si soukromou zprávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miluska



Založen: 12.1.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: kromeriz

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2007 6:29 pm    Předmět: DOTAZ PRO PANA DOKTORA Citovat

DOTAZ VSECHNO TO ZACALO TIM ,KDYZ JSEM ZADALA O PROVEDENI UMELEHO OPLODNENI ,KTERE MI BYLO KVULI ME VAZE ODMITNUTO JE TO DVA ROKY VAZILA JSEM 158KG GYNEKOLOG ME POSLAL K OBEZITOLOGOVI DO PROSTEJOVA K DNESNIMU DNI MAM DOLE 16KG MA VAHA JE CCA 6MESICU BEZE ZMENY DNES MI BYLA NABIDNUTA BANDAZ ZALUDKU HODNE JSEM SI O TOMTO ZAKROKU PRECETLA NA INTERNETU CHCI SE ZEPTAT NA JAK DLOUHO SE ZALUDEK PODVAZUJE A JAK SE STRAVOVAT ABYCH SCHOZENA KILA NENABRALA ZPET A JESTLI SE DA OPERACE OPAKOVAT A ZDA JI POJISTOVNA HRADI I PO DRUHE DEKUJI MILUSKA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eva



Založen: 2.8.2006
Příspěvky: 25
Bydliště: Ústí nad Labem

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2007 7:20 pm    Předmět: Citovat

Promiň,ve vší úctě...myslím si,že na většinu tvých otázek najdeš odpovědi na našem pokecu....rozebíráme snad zcela všechno.Myslím si,že není nutné zatěžovat pana doktora- jen když jsi asi pohodlná číst Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
L



Založen: 6.8.2006
Příspěvky: 124
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 4:21 pm    Předmět: Citovat

Arrow podvazuje se na fůrt... v případě těhotenství se povolí kroužek...
Arrow z toho vyplívá i odpověď na druhou otázku,jak se stravovat,
aby se to nevrátilo.Je to ,,svazek" na celý život
Arrow pojišťovna to zatím hradí (hl.bez probl.211),ale už
byli ohlasy na to,aby si to pacient platil sám/se podílel.

Idea Když si to tady pozorně přečtěš,tak jsou tady otázky snad už
na vše co člověka může napadnout/zajímat.


Bay bay,L. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dr.Čierny



Založen: 15.7.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá leden 19, 2007 1:17 pm    Předmět: Bandáž žaludku Citovat

Pokud Vám nevyhovuje čtení z internetové stránky, lze se objednat do poradny pro chirurgickou léčbu obezity v Brně, Úrazové nemocnice , Ponávka 10 a to telefonicky na č. 545 538 651, poradna je v úterý dopoledne. Poskytneme Vám tiskoviny, předvedeme model a odpovíme osobně případné další dotazy. Ale základní poznatky by jste už měla mít po prostudování těchto stránek, nejenom veřejné diskuse.
Třeba zítra je v Brně mimořádné setkání bandingklubu, kde by jste se mohla kontaktovat osobně na pacienty po operaci.
Dr. M. Čierny
Dodatek: Změna pracoviště Dr. Čierneho
BARIATRICKÁ PORADNA od r. 2009 je v Nemocnici Břeclav - vždy v POND. a ČTV., objednává se telefonicky: 519 315 679


Naposledy upravil Dr.Čierny dne so září 04, 2010 10:36 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Helena



Založen: 13.2.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 6:38 pm    Předmět: Psychologické vyšetření Citovat

Dobrý den, chci se zeptat, co mám dělat, když mi bandáž nedoporučil psycholog. Jak mám postupovat, když bych ji chtěla podstoupit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janelita



Založen: 22.11.2006
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 7:25 pm    Předmět: Re: Psychologické vyšetření Citovat

Helena napsal:
Dobrý den, chci se zeptat, co mám dělat, když mi bandáž nedoporučil psycholog. Jak mám postupovat, když bych ji chtěla podstoupit?

A dozvěděla ses důvod?
_________________
Redukce od listopadu 2006. Bandáž v nedohlednu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Datli



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 8:20 pm    Předmět: Citovat

Zkus jiného psychologa.
Odkud jsi?Respektive,kde ti toho psychologa dali?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další


Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

Spolupracujeme: Oriflame
PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © občanské sdružení Banding klub ČR