Zde, na doméně stare.forum.bandingklub.cz, je náhled na starou verzi fora, která bude časem uzavřena.

Pro registraci, nebo psaní příspěvků prosím použijte novou verzi na doméně: forum.bandingklub.cz

fórum.bandingklub.cz
operační možnosti léčby těžké obezity

BandingKlub.cz FAQ Hledat Seznam uživatelů Registrace
Profil Soukromé zprávy Přihlášení

Pro pana doktora

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bestickova



Založen: 28.7.2008
Příspěvky: 356
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 7:45 am    Předmět: Citovat

http://www.bandingklub.cz/bandaz-zaludku.phtml

Štířinko,tady si to všechno přečteš,stačí kliknout na odkaz
_________________
[/url]


[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simona46



Založen: 17.9.2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2009 6:25 pm    Předmět: Poděkování MuDr.Čiernému Brno Citovat

Dobrý den,tímto bych chtěla moc poděkovat za celkovou přípravu i samotný zákrok při bandáži žaludku,kterou jsem podstoupila v dubnu 2009 v Brně na BMI chirurgii.Bylo to pro mě asi jedno z posledních řešení ke zhubnutí.Před zákrokem jsem vážila 142 kg a dnes mám krásných 118kg.Vím je to ještě dlouhá cesta,ale jsem odhodlaná jí podstoupit.Pro zákrok jsem se rozhodla po dlouhém hledání a čtení rad na internetu,kde jsem našla BMI chirurgii v Brně.Už při první návštěvě jsem byla nadšená z prostředí a přístupu personálu.To vše se neměnilo ani při zákroku a potom.Všem vřele doporučuji.Ještě jednou děkuji MuDr.Čiernému a celému kolektivu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Markisha



Založen: 6.1.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 1:32 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den,

slyšela jsem, že po bandáži žaludku, pokoud se zhubne moc rychle, zůstane volná kůže na břichu, které se člověk zbaví pouze opět operací. Je to tak vždy? Nebo je to věkem? Dá se tomu předejít pravidelným cvičením?
Mně je 28 let a vážím 110 kg při 160 cm.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wUcbrnR/]

[/url]

Manžel, zatím bez dětí, 28 let, jezevčík, band plánovaný v březnu, zrušen, zkouším to ještě konzervativním způsobem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lenka13



Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st únor 17, 2010 5:20 pm    Předmět: Co mám dělat začala jsem se spravovat ? Citovat

Jsem po bandáži žaludku (té doplňovací) 31.8.2009. Schodila jsem od září do prosince = -13kg. Ale pak byli vánoce...já byla neukázněná a občas zobla sladké...a dobroty..což mělo za následek +2kg. Po novém roce jsem si říkala, zase se ukázním, ale stalo se i to na co mi dr. upozornoval, že mi přestane říkat žaludek dost, víc nesmíš, že to musím sama to jídlo odvažovat a nejíst víc. No a stalo se, že žaludek neříkal dost a já asi určitě jedla víc než bych měla...a ty chutě na sladké zůstali a mlsala. A teď už mám+4kg. Do toho je zima (já jsem letní sportovec-kolo,plavání) je méně pohybu a jaksi motivace je ta tam. Ale na 2.straně musím říct, že hlad nemám! Ale mám chutě a místo abych jedla za 3 h jím i za 2-2,5...a málo piju. To je můj problém. Ale ty chutě a jedení víc..dřív mi to žaludek nedovolil. Cítila jsem to,že víc to nejde a párkrát i zvracela a dala si pozor, ale teď prostě jestli sním půl rohlíku nebo 1 celý..nic nepoznám...Poraďte jak se znova nakopnout,já vím je to má chyba. Ale nemůže být něco špatně už i v tom břiše, že jsem ho přejedla a nefunguje to..mojí vinou ? Lenka 13
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wivHNha/]

[/url]
bandáž Iscare 31.8.09
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobule



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 1498

PříspěvekZaslal: ne květen 30, 2010 10:18 am    Předmět: Citovat

Dobrý den pane doktore, využívám vaší přítomnosti zde a chtěla bych se vás zeptat jak je to v Břeclavi s těma pojišťovnama.
S kterýma máte uzavřenou smlouvu a s kterýma ne.
Děkuji předem za odpověď Wink
_________________

39let,2děti,manža...14.6-tubu-Turnov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dr.Čierny



Založen: 15.7.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne květen 30, 2010 11:16 am    Předmět: "Pojišťovny neštěstí" Citovat

I když je dosti chladno, máme tady už konec května a my se ve zdravotníckých zařízeních až nyní dostáváme k uzavírání tzv. dodatků ke smlouvám se zdravotními pojišťovnami. Smlouvy jako také má naše nemocnice v Břeclavi se všema ZP v ČR, ale k tomu jsou různé dodatky, limitace, dovětky.... Pojišťovny jsou v podstatě distributoři financí, kteří ze zákona automaticky dostávají od státu a firem za všechny občany peníze a stejně automaticky je (po odečtení režie na svůj aparát a na svoje budovy) zašlou nemocnicím - a to stejnou smluvenou sumu peněz jako každý jiný rok. Pokud nějaká nemocnice letos zvyšuje svoje výdaje (třeba na bariatrickou chirurgii) pojišťovny budou zarputile dodržovat svůj "plán" t.j. nic neměnit, zejména nenavyšovat výdaje. V krizi ještě s větším důrazem. Pokud některá dominantní ZP předem souhlasila s bariatrickým programem v nemocnici Břeclav, nyní jej zase limituje v tzv. dodatcích na určitý počet za rok. Jelikož je ochotna jednat o dalších operacích pro další půlletí, musíme podložit naší argumentaci konkrétnímí údaji o adeptech, čekatelch a to komplikuje situaci jak vám pacientům, tak nám zdravotníkům. Přitom kdyby někdo moc potřeboval operaci, nelze aby si za ni oficiálně zaplatil, jelikož ZP má operci v seznamu "hrazených výkonů".... to že dala limit, to je "plánování zdravotní péče"... Pokud vím je to důsledek doslovného dodržování znění ústavy (!bezplatná zdravotní péče") a výsledek vysvětlování si paragrafů za éry premiéra Špidla, ČSSD. Je možné, že se situace časem za pracicové vlády změní, ale důchodová reforma a zastavení zadlužování státu budou mít přednost, takže na systémové řešení zdravotnictví si asi ještě počkáme. Vždyť ono to myslím i tak ještě celkem dobře funguje.
Takže v současnosti - VZP jsme vyčerpali limit - po půlletí uvidíme. Min vnitra nechce platit nám, odvolává se že to platí v jiných nemocnicích (kde toho neodoperují moc, takže tolik neminou - ale tím brání erudici a koncentraci do center). Z hlavy Vám můžu uvést jen orientačně, že nám nyní aktuálně vyhovuje : 203, 205, 207, 213 , t.j. pokud se nemýlím ZP českého průmyslu, Čes. revírní ZP, Škoda ZP. Poj Metal Allianc zaplatí jenom bandáž, i to nejlevnější na trhu. Situace se může týden od týdne měnit, jelikož jednání managementu nemocnice s jednotlivými ZP probíhá nadále.
Prosím o vaši trpělivost a prosím, aby jste případně tlumočila případným zájemcům toto sdělení. Nejsem pravidelným návštěvníkem diskusního fóra a na Váš konkrétní dotaz jse narazil hledaje ohlasy na akci bandingklubu v Jižním Portále minulý víkend (vložil jsem fotky na www).
Jsem ochoten Vám dávat informace, ale uznejte, že jste v přesile, že si nemůžu každého z vás pamatovat osobně a budte asi muset snášet tyto komplikace, jenž souvisí s tím, že každá bariatrická operace je velice drahá a investice do ní se ZP vrací v globálu až po několika letech, co v současnosti praktikované "plánování" zdravotní péče není schopno pojmout ve svém krátkozrakém a úzkém zorném poli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bobule



Založen: 5.10.2009
Příspěvky: 1498

PříspěvekZaslal: ne květen 30, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

Pane doktore, moc vám děkuji za vyčerpávající odpověď a vězte, že to nebyl dotaz jen můj čistě osobní, ale zajímá to zde spoustu pacientů.
Budeme vám a vašemu personálu držet palce a přejeme pevné nervy v jednání a i když jsme v přesile, tak se ničeho nebojte my vás máme rádi., aneb jak pravil Bolek Polívka v Dědictví: Irenko já tě mám přeci rád aj bez peněz Razz
Mějte se hezky a přeji příjemný zbytek víkendu Wink
_________________

39let,2děti,manža...14.6-tubu-Turnov
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
andyger



Založen: 9.1.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Břeclav

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 4:18 pm    Předmět: PADÁNÍ VLASŮ Citovat

Dobrý den, mám po operaci, sleeve resekce žaludku v květnu tohoto roku. Jsem maximálně spokojená, kila jdou krásně dolů, ale co mě trápí už skoro dva měsíce, je nadměrné vypadávání vlasů. Poradíte mi co s tím? Moc děkuji. Andrea Gergelová
_________________
Startovní BMI 44.64


38let, 4 děti, vdaná 19 let, sleeve resekce Břeclav 12.5.2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Indianka



Založen: 3.2.2011
Příspěvky: 34
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: so únor 12, 2011 10:28 pm    Předmět: bypass žaludku Citovat

Dobrý den pane doktore,
ráda bych se Vás zeptala na dávkování vitamínů po gastrickém bypassu. 7.2. jsem byla operována. Po propuštění jsem dostala rozpis léků, které mám pravidelně užívat. S tímto rozpisem jsem šla do lékárny. Potíže nastaly u Calcia, kterého mám předepsáno 2000mg/na den. V lékárně se zhrozili, že max. denní dávka je 500MG na den a že vyšší dávkou bych si ubližovala. Na druhou stranu v lékarně nic netušili o bariatrické operaci. Proto se chci ujistit u Vás, zda je tato dávka Calcia na den v pořádku. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wG0zuwC/]

[/url]
27 let, začátek 7.2.2011 bypass OB Klinika v Praze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martina



Založen: 31.7.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 9:41 am    Předmět: Citovat

Indianko nechci ti brát iluze, ale pan doktor sem už tak často nechodí, a tak si myslím, že bys měla rychlejší si zavolat tam, kde tě operovali, jestli se třeba nepřepsali, jaká dávka je dobře.
_________________



bandáž 13. 11. 2006 při 115 kg - pro obtíže odstraněna
tubulizace 5. 12. 2008 - Turnov a je to úžasný
12.10.2010 - abdominoplastika s vymodelováním pupíka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janaaa



Založen: 8.9.2007
Příspěvky: 626
Bydliště: opava

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 10:04 am    Předmět: Citovat

INDIANKO já jsem psala panu dr. soukromou zprávu a odepsal.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w1KWNws/]

[/url]
39 LET, OSTRAVA, doc. Dostalík, sleeve resekce 14.1.2008 břicho 15.10.2009"- prsa 19.4.2010
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bossice



Založen: 16.6.2008
Příspěvky: 721
Bydliště: Turnov

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 10:06 am    Předmět: Citovat

Indianko...moje laické znalosti...mladší lidičky mají mít příjem calcia na den asi 500 mg, starší, tak kolem padesátky a výše už skoro trojnásobek. Takže těch 1500 mg. Platí čím starší, tím vyšší potřeba. Ale tělo stačí zpracovat jen asi 500 mg najednou podaných, takže by se potřebná dávka měla podle toho rozdělit na víc dávek denně. Protože když bys sklůtla najednou celou denní dávku, tělo to nestačí zpracovat a zbytek vyloučí bez užitku. Při vstřebávání a ukládání vápníku je taky důležitý pohyb.
Vzhledem k tomu, že máš čerstvý bypass, může těch 2000 mg denně být opravdu potřebných. Možná časem se bude dávka snižovat. Ale jak píše Martina, pokud si nejsi jistá, skutečně se domluv s operatérem. Do doby, než se s ním domluvíš, určitě užívej tak, jak Ti předepsal. Myslím, že se nezmýlil.

Dodatek: nalezeno na netu! ...dávka 2500 denně by měla být pro člověka ještě "bezpečná".

Doporučené denní dávky vápníku jsou poměrně vysoké:
děti 1 - 6 let
400 - 650 mg

děti 6 - 10 let
600 - 850 mg

děti 10 - 20 let
750 - 1300 mg

dospělí
700 - 1000 mg

ženy po menopauze
1 200 - 1 500 mg
_________________

55 let, skvělý manžel, 2 synátoři,krysařík Sisinka,bandáž 7/2008 při 107 kg MUDr. Hrubý, Panochova nemocnice Turnov, jaro 2011=81,nyní ATB a jedu + Sad zatím 88kg a bude hůř


Naposledy upravil bossice dne ne únor 13, 2011 2:44 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ALENA



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 1585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 1:03 pm    Předmět: Citovat

indianka zkus napsat někomu, kdo má bypass, kolik bere on a jak to měl po operaci, myslím, že ti každej rád napíše- třeba ROMANA, ta má bypass již několik roků Wink Wink
_________________


57 roků-bandáž 20.3.2007, 10.12.08 - reoperace - tubulizace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Indianka



Založen: 3.2.2011
Příspěvky: 34
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 7:47 pm    Předmět: Citovat

holky, díky moc za info Smile
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wG0zuwC/]

[/url]
27 let, začátek 7.2.2011 bypass OB Klinika v Praze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
katka04



Založen: 20.8.2010
Příspěvky: 490

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2011 7:30 am    Předmět: Citovat

Indianka já sem teda na braní vitamínů lajdák a ani sem rozpis žádný nedostala. Ale dávce bych se vůbec nedivila. Jenže ne všechno se z toho určitě dostane do těla. Přecejenom máme skrácené střívko a tak není tolik prostoru na vstřebávání. Možná proto je dávka tak vysoká. Ale jenom můj laický náhled.
_________________
Katka
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wEWgTev/]

[/url]


21.10.2010 Homolka bypass, 11kg před operací
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další


Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

Spolupracujeme: Oriflame
PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © občanské sdružení Banding klub ČR