Zde, na doméně stare.forum.bandingklub.cz, je náhled na starou verzi fora, která bude časem uzavřena.

Pro registraci, nebo psaní příspěvků prosím použijte novou verzi na doméně: forum.bandingklub.cz

fórum.bandingklub.cz
operační možnosti léčby těžké obezity

BandingKlub.cz FAQ Hledat Seznam uživatelů Registrace
Profil Soukromé zprávy Přihlášení

Pro pana doktora

Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martina



Založen: 31.7.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 10:03 pm    Předmět: Citovat

ten psycholog zřejmě nějaký důvod měl. A jak psala Janelita, sdělil ti ho?
Taky si nenapsala kolik měříš, vážíš. Zkus napsat něco víc, ale pokud psycholog nesouhlasí, tak v tom asi něco bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Helena



Založen: 13.2.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 2:42 pm    Předmět: Citovat

Měřím 161 a vážím 116 kg. Psycholožka akorát mi dala vědět přes doktorku, že to pro mně není vhodné a lepší by bylo vyříznutí kusu žaludku. Jenže to nechci já, takový zásah.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
trixl



Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 2:46 pm    Předmět: Citovat

Aha tedy tubulizace, tady se o tom píše na hlavní stránce. Bylo to někde, kde se dělá hodně bandáží? Pokud ano, tak bych o tom ještě pouvažovala. Ale to se mi nelíbí, že to neřekne a nechá vzkazovat.
_________________
neziskovky www.zrnka.cz a www.vysocina.apla.cz

BEZ OPKY, 5 dětí, 49 let, počátek hubnutí >131 kg, jedu na etapy Smile, bezlaktózová dieta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martina



Založen: 31.7.2006
Příspěvky: 916
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:55 pm    Předmět: Citovat

A důvod ti nevzkázala? A není to, že se jí zdálo, že bys nezvládla vydržet celý život omezování se a připadalo jí pro tebe lepší prostě ten žaludek zmenšít? A kde si byla? Většinou a druhu operace přece rozhoduje doktor a ne psycholog. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
trixl



Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 4:01 pm    Předmět: Citovat

Tam se má vyříznou část, která je zodpovědná za pocit nedosycení, tak jestli toto není problém, že nejsou signály o plnosti žaludku. Třeba by potom scházely po bandáži a byl by s tím problém.
Zajímalo by mě, zda je možno v takovém případě bandáž nahradit tubulizací žaludku, teoreticky by se to dalo během jedné operace, ale jsem laik.
_________________
neziskovky www.zrnka.cz a www.vysocina.apla.cz

BEZ OPKY, 5 dětí, 49 let, počátek hubnutí >131 kg, jedu na etapy Smile, bezlaktózová dieta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martina 2



Založen: 4.8.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 9:08 pm    Předmět: Citovat

Heleno,
já bych zašla k jinému psychologovi. A ten Ti musí písemně dát vyjádření, zda jsi schopna bandáž podstoupit anebo nejsi schopná. Pokud i druhý psycholog nebude souhlasit s Tvým zabandážováním, tak asi bude někde něco v Tobě. Cokoliv, nevím co. Třeba to nedoporučují lidem co mají záchvatovité přejídaní. Bylo mi to tak vysvětleno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dr.Čierny



Založen: 15.7.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 9:35 am    Předmět: Odpověď Heleně Citovat

Dobrý den Heleno.
Přidám do diskuse i já svůj názor. Adjustabilní bandáž žaudku funguje na základě omezení "restrikce" stravy. Aby optimálně fungovala, je nutné dodržovat kontroly adjustací, doplnění. Tubulizace žaludku (resekce, odstranění části žaludku) funguje stejným způsobem, akorát se nevyžadují ty kontroly, nelze jí regulovat po operaci. Takže pokud psycholožka dobře zná princip obou operací, asi bude důvod jejího doporučení v tom, že dospěla k závěru, že pravidelné kontroly by asi ve Vašem případu nebyly dodržovány. Z vlastní zkušenosti můžu ale rozhodně potvrdit to, že efekt jakékoliv bariatrické operace (bypas, tubulizace, bandáž) je dobrý (u nás tubulizace vedla k redukci až 28 kg/3 měs). Rozhodně je lepší jakoukoliv bariatrickou operaci podstoupit, než zůstat v neefektivní léčbě. Problémem je to, aby se žaludek neroztahoval rostoucími kvanty stravy - po tubulizaci je taky nutná sebekázeň a spolupráce pacienta. Jedině bypas žaludku je spojen i s částečnou "malabsorbcí" a neklade proto veliké nároky na pacientovu spolupráci a kázeň.... prostě se to nevstřebá. Pokud trváte na bandáži, pak hledejte jiného psychologa, je možné, že použije jiné vyšetřovací metody a dospěje k jiným závěrům. Pokud by jste hledala pracoviště, kde dělají jiné operace než bandáž, pak se orientujte na Prahu a Brno, nebo si nejdříve ověřte, že mají s těmito méně častými zákroky zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Betty



Založen: 7.8.2006
Příspěvky: 72
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 3:33 pm    Předmět: Citovat

Jsou přímo psychyatryčtí Dr a psychologové, kteří se tímto zabívají.(vyšetření před bandáží), byla jsem u takového a doporučil mě s tím, že bych měla být v následné péči a měl pravdu. Bandáž je opravdu hodně o madam PSYCHÉ.


Zeptejte se na Praze neb Brně jak vám píše pan doktor Černý.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wjsDKNk/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Katka



Založen: 27.2.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 6:10 pm    Předmět: problémy s bandáží Citovat

Dobrý den, všem. Chtěla bych se zeptat pana doktora,proč tolik lékařů a seter odrazuje pacienty od bandáže žaludku. Oni jsou odborníci a přesto
nás zrazují. Co si máme my laici o tom myslet? Chtěla bych podstoupit bandáž,ale hodně lidí mi to vymlouvá. Děkuji za odpověď, Katka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martina 2



Založen: 4.8.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 8:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Katko,
nejsem lékařka ani sestra, ale mám dobré přátele jak lékaře tak sestry. U nich je to deformace. Oni mají prostě strach. Doktor doktora se bojí jako čert kříže.
A mezi sestrama koluje pověra, že když jdou s čímkoliv na zákrok, tak určitě budou mít komplikace. Jako kovářova kobyla...znáš to. Wink Very Happy
Tak to je. Prostě se bojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
trixl



Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 10:50 am    Předmět: Citovat

Je to asi i tím, že to nepovažují za život zachraňující operaci, tudíž podstupovat operaci jen pro krásu je riziko, a je to pořád ještě nové.
_________________
neziskovky www.zrnka.cz a www.vysocina.apla.cz

BEZ OPKY, 5 dětí, 49 let, počátek hubnutí >131 kg, jedu na etapy Smile, bezlaktózová dieta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hlemyzdka



Založen: 28.2.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 6:57 pm    Předmět: dotaz na pana Dr. Čierneho Citovat

dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár věcí. Přestože jsem se dívala po informacích na stránkách bandingklubu i různě ve fórech, informace jsem nenašla. BMI mám 44, gynoidní typ obezity, jsem adept na bandáž žaludku

už jsem byla u Vás v ordinaci a teď absolvovuji to nutné kolečko. chtěla bych se zeptat:
- jak dlouhou dobu je nutné, abych pod dohledem obezitologa a nutriční magistry držela redukční dietu? Musím opravdu až 6 měsíců "dietit" než mě pošlou zpět za Vámi?
- ohledně psychologického vyšetření- je nutné, abych se objednala přímo k prychologovi Mgr. Rosí, nebo se můžu obrátit i naněkoho jiného? jedná se mi totiž o to, že u něj je po objednání velmi dlouhá čekací doba.
-na gatro mě pošlete vy, poté co budu mít všechna ostatní vyšetření? Jaké konkrétní vyšetřené mě na gastru čeká?
- jsem pojištěna u VZP, je operace stále zdarma?
- jaká je průměrná doba(stačí opravdu orientačně) od chvíle první návštěvy ordinace do operace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirka



Založen: 28.2.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 8:18 pm    Předmět: dotaz Citovat

Poraďte!Jestliže jsem rozhodla postoupit zákrok jak postupovat a jestli je někdo z Ústeckého kraje,tak kde se nejblíž zákrok provádí.Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martina 2



Založen: 4.8.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: st únor 28, 2007 8:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mirko, vítám Tě mezi náma.
Všechno co Tě zajímá se dočteš na fóru.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dr.Čierny



Založen: 15.7.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá březen 02, 2007 8:49 pm    Předmět: Odpověď "hlemýždce" Citovat

Udáváte, že jste byla u mně na konzultaci. Nevím kdy a z Vámi udaných charakteristik si nedokážu vybavit Váš konkrétní případ. Proto je obtížné odpovědět na Vaše dotazy. Začno od posledního:
-Nepočítal jsem u nás průměrnou délku "kolečka". Snad 1/4 pacientů jsou takoví, které vidím já až jako poslední, kdy už absolvovali léčbu konzervativní a jsou následně odeslání s návrhem k operaci, a pak se žádné další kolečko nekoná. O takovém pacientu navrženém internistou, a psychologem se dozvím jako poslední a když je můj názor souhlasný, dokončí se endoskopické a sonografické vyšetření, adekvátní poučení a pacient dostane termín. Pak jsou ale i pacienti, které já odešlu za obezitologem a psychologem, ale tam se už neobjednají a zmizí.
- Ano zatím VZP i další -operaci hradí
- ke gastroskopii a sonografii Vás můžu odeslat již dříve, před dokončením "kolečka" Gastroskopie je prováděna ambulantně, v poloze na levém boku Vám zavedou ohebnou hadičku o průměru cca 13 mm přes ústa, jícen ado žaludku, abychom vyloučili závažné onemocvněšní žaludku před operací.
-psychologické vyšetření před bandáží žaludku má být zaměřeno na okolnosti kolem příjmu potravy a ne každý psycholog ví , co se od něj očekává. Samozřejmě, že vyšetření může poskytnout i jiná, ne jenom naše psycholožka, pokud je k tomu důvod.
-Podle mezinárodně akceptovaných doporučení by měl mít každý adept k operaci možnost absolvovat vědecky podloženou konzervativní léčbu jejíž délka není přesně stanovena, minimálně snad v rozsahu od 3 do 12 měsíců (třeba průměr 6 měsíců?). Jde o to, jestli jste doposud už něco v boji s obezitou podnikala, co a jak jste se konzervativně léčila. Takže není každý pacient stejný.
Doufám, že jsem dostatečně odpověděl na Vaše dotazy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další


Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

Spolupracujeme: Oriflame
PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © občanské sdružení Banding klub ČR