Zde, na doméně stare.forum.bandingklub.cz, je náhled na starou verzi fora, která bude časem uzavřena.

Pro registraci, nebo psaní příspěvků prosím použijte novou verzi na doméně: forum.bandingklub.cz

fórum.bandingklub.cz
operační možnosti léčby těžké obezity

BandingKlub.cz FAQ Hledat Seznam uživatelů Registrace
Profil Soukromé zprávy Přihlášení

Je komůrka kovová?



Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bela



Založen: 17.7.2006
Příspěvky: 113
Bydliště: JIŽNÍ ČECHY

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 7:11 am    Předmět: Komůrka Citovat

Zdravím pane doktore Smile
Chtěla jsem se zeptat,zda se při nárazu na místo,kde je komůrka,nemůže něco stát?Dostala jsem na toto místo míčem,docela to zabolelo.Ted to nebolí,ale mám to červené.Operovaná jsem byla 24.7.06.
Dále jsem se chtěla zeptat co by se stalo,kdyby se tekutina obsažená v bandáži dostala do těla a zda je to vůbec možné?
Děkuji za odpovědi a za toto forum Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dr.Čierny



Založen: 15.7.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá září 15, 2006 8:18 am    Předmět: náraz na komůrku Citovat

Jistě že po nárazu, či při mechanickém tlaku na komůrku se múže okolní tkáň pohmoždit, nebo se můžou fixující stehy uvolnit. Proto je vhodné toto místo chránit před vnějšími násilnými nežádoucími vlivy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gabi



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 20
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá září 15, 2006 11:29 pm    Předmět: Je komůrka kovová? Citovat

Pane doktore chtěla jsem se zeptat jestli ta komůrka je skutečně kovová a jestli to vadí při magnetické rezonanci, CT, a RTG? Děkuji za odpověd Gabi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dr.Čierny



Založen: 15.7.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne září 17, 2006 2:10 pm    Předmět: Kovová komůrka Citovat

Plnící port, komůrka v podkoží je zpravidla z kovu, ale může být i z jiných materiálů, proto je nutné se informovat u výrobce. Těch je na trhu v ČR snad kolem pěti. Kov je vidět na RTG, ale nemusí vadit. Při CT zaměřené na tuto oblast může rušit, ale nebrání provedení vyšetření. Některé speciální kovy nejsou překážkou pro vyšetření magnetickou rezonancí, ale je vhodné se oficiálně dotazovat konkrétního výrobce, nebo tam, kde jste byla operována.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Časy uváděny v GMT + 1 hodina


Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

Spolupracujeme: Oriflame
PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © občanské sdružení Banding klub ČR