Zde, na doméně stare.forum.bandingklub.cz, je náhled na starou verzi fora, která bude časem uzavřena.

Pro registraci, nebo psaní příspěvků prosím použijte novou verzi na doméně: forum.bandingklub.cz

fórum.bandingklub.cz
operační možnosti léčby těžké obezity

BandingKlub.cz FAQ Hledat Seznam uživatelů Registrace
Profil Soukromé zprávy Přihlášení

Užívání léků po operaci?L

Jdi na stránku 1, 2  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Plavovlaska



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2007 4:41 pm    Předmět: Užívání léků po operaci?L Citovat

Chci se, prosím, zeptat, jak je řešeno pravidelné užívání léků po bandáži žaludku. Když třeba člověk užívá léky na vysoky krevní tlak, cukrovku, arthrosu, dnu, zvýšenou hladinu močoviny, astma atd. Po operaci má mít několik týdnů tekutou, dost těžko si představit, že do sebe při tom nasouká třeba šest velkých tabletek několikrát denně. Děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
DanaI



Založen: 24.11.2006
Příspěvky: 53
Bydliště: českoslipsko

PříspěvekZaslal: po leden 29, 2007 5:38 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Plavovlásko, jsem na tom stejně, beru denně hodně prášků na různé nemoce. Když jsem byla na vstupním vyšetření u Dr.Owen-interna v rámci "kolečka" tak se mnou všechny prášky probrala co beru, zda je nutné všechny brát, jestli by se nedalo je omezit, nebo zaměnit za jiné apod. Počítej ale s tím, že prášky si budeš muset roztlouct na prášek, v případě že bereš tobolky, tak je vysypeš z toho obalu a to je asi tak nejsnadnější.Ale počítej s tím, že některé prášky ti postupem času internistka vysadí, tak jak budeš hubnout a jak se ti to bude dostávat do normálních hodnot, alespoň tak mi to vysvětlila. Třeba vysoký krevní tlak, nebo cukrovka 2.typu tak to se prý radikálním úbytkem váhy úplně může srovnat a prášky můžeš přestat brát.Měj se hezky Ahoj a držím palečky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martina 2



Založen: 4.8.2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: út leden 30, 2007 11:53 am    Předmět: Citovat

Ahoj holky, je to přesně tak jak píše DanaI.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Plavovlaska



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 10:59 am    Předmět: Citovat

No, tak to doufám, že jsou léky vzájemně nahraditelné, páč jsem zkoušela včera rozdrtit dražé a skončilo to tak, že jsme ho se synkem honili po kuchyni. Klouzalo to v hmoždiřku jak divý. Stejně toho beru tolik, že z toho udělám 100 ml kaše a tudíž se zřejmě budu živit chemicky Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Datli



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 11:07 am    Předmět: Citovat

Poradím fintu.Většina prášků se dá rozpůlit,ač jsou velké a tvrdé a klouzací a to tak,že je normálně nůžkama střihnete.Doporučuju vzít prášek a nůžky-to celé zabalit do dlaně-střílí to.A rázně šmykout.Dělali jsme to tak běžně v práci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Plavovlaska



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 11:10 am    Předmět: Citovat

Nůžky? No to je skvělý, to by mě vůbec nenapadlo Smile Díky moc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
trixl



Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 3:55 pm    Předmět: Citovat

Pro míň šikovné - půliče tablet jsou běžně v lékárně.
_________________
neziskovky www.zrnka.cz a www.vysocina.apla.cz

BEZ OPKY, 5 dětí, 49 let, počátek hubnutí >131 kg, jedu na etapy Smile, bezlaktózová dieta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Datli



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 5:04 pm    Předmět: Citovat

Trixl-půličem tablet nám moc nešly právě ty velké a hladké tablety,co mají velikost a povrch jako lentilky.Na to byly právě fajn ty nůžky.A taky velké množství antibiotik šlo jen přes nůžky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
trixl



Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 549

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 5:15 pm    Předmět: Citovat

Au au au já se bojím o prstíčky tedy tady spíš o ručičku a nemohla bych to ukazovat před naším rošťákem.
_________________
neziskovky www.zrnka.cz a www.vysocina.apla.cz

BEZ OPKY, 5 dětí, 49 let, počátek hubnutí >131 kg, jedu na etapy Smile, bezlaktózová dieta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Datli



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 5:25 pm    Předmět: Citovat

No u nás jsou taky problémy s nůžkama.Minulý týden jsem si tady vesele plkala a Klárka "mičkala" a vlasy šly dolů!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Plavovlaska



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 5:27 pm    Předmět: Citovat

Můj synek si vystříhnul slušivé zubíčky na ofince Smile Máme nůžky ve velké oblibě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ALENA



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 1585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 9:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všichni. A co léky s prodlouženým uvolňováním? Ty se taky můžou drtit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zelenoočko



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 936

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:09 am    Předmět: Citovat

Ahoj holky - s těma lékama to asi nebude tak jednoduchý, protože jak již psala Alenka, ty léky, který mají postupné uvolňování - tak ty se musejí polykat celé!!! Protože kdyby jste třebas tu oválnou pilulku snad chtěli rozdělat a obsah vysypat na lžičku a sníst - tak to by jste si mohly i ublížit !!! Samozřejmě ne hned, ale časem by to na Vašem zdrav.stavu mohlo být znát... Vím, o čem mluvím - maminka si tímto rozděláváním léků "usnadňovala polykání", s větším práškem se totiž dávila a ne a ne ho spolknout - no a pak jsme dostali od lékařky vynadáno! Takže pozor na to! Raději se zeptejte lékařů, třeba půjde lék nahradit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Plavovlaska



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:32 am    Předmět: Citovat

Hele mám odpověď jako z jiného světa: Léky, které jsou retard (opožděné hehe), se mají polykat celé. A když holt ucpou zúžené místo žaludku, je třeba si rozpustit ve skleničce vody lžičku jedlé sody. Ta tu tobolku prý bezpečně rozpustí. Tak jsem se alespoň dočetla v materiálech - brožurkách z ISCARE.
Já to ale v každém případě nehodlám riskovat a mažu za svou internistkou, aby mi to prostě nějak změnila. Žádný ucpaný žaludky a lžičky sody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zelenoočko



Založen: 16.1.2007
Příspěvky: 936

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:47 am    Předmět: Citovat

Pane jo.... to je mi věc - soda ... Chtěla bych vědět, jak dlouhá doba uplyne od toho, kdy se mě tím lékem ucpe žaludek, do té doby, než si stihnu namíchat a vypít tu sodu s vodou... to musí přece dost bolet.... ajajaj Surprised(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další


Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

Spolupracujeme: Oriflame
PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © občanské sdružení Banding klub ČR