Zde, na doméně stare.forum.bandingklub.cz, je náhled na starou verzi fora, která bude časem uzavřena.

Pro registraci, nebo psaní příspěvků prosím použijte novou verzi na doméně: forum.bandingklub.cz

fórum.bandingklub.cz
operační možnosti léčby těžké obezity

BandingKlub.cz FAQ Hledat Seznam uživatelů Registrace
Profil Soukromé zprávy Přihlášení

Užívání léků po operaci?L

Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Datli



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 155

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 12:05 pm    Předmět: Citovat

To drcení léků pravda jsme v nemocnici praktkovali u pacientů jen na krátké období,když nebyli po operaci schopni polykat ty "becoky"-velké tablety.Netvrím,že je to na dlouhou dobu.Každý povrch prášku má nějaký smysl a ten by se měl i ctít.
Lesklé prášky jsou většinou z důvodu šílené nechuti a potřeby rozpouštění se pomalu.Ty kapsle-ty jsou nastaveny jako retard-čili s delším nástupem a jsou třeba rezistentní na žaludeční kyseliny a rozpouští se třeba až ve střevech.V žaludku by ta účinná látka byla zničená.
Netvrdím,že je to tak ve všech případech,samozřejmně se druh od druhu může lišit.Nicméně prášky bez povrchové úpravy,co se bezmála rozpouští už na jazyku,ty bych klidně i drtila,půlila.Dokonce některé prášky jsou dělány tak,že si můžete zvolit jestli je spolknete a skoro se udusíte,jak jsou óbr,anebo je hodíte do skleničky vody a za 10 minut se rozpustí a vypijou.
Ptejte se v lékárně,svých doktorů a zkuste zjistit,jestli ty vaše léky nejdou aplikovat v kapkách,sirupech či inhalačně.
Ale myslím si ,že to tu všichni podvědomně tušíte,jaké máte možnosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ALENA



Založen: 10.12.2006
Příspěvky: 1585
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 5:46 pm    Předmět: Citovat

Datli,léky pro kardiaky asi moc měnit nejdou. Skoro všechny jsou s prodlouženým uvolňováním. My starší máme z tloušťky již dost zdravotních problémů,tak i těch léků je více. BĚŽNÉ LÉKY URČITĚ PŮJDOU DRTIT A PŮLIT.
Od spec.lékařů bude asi větší problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
verca623



Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2007 6:39 pm    Předmět: Nůžky fungujou... Citovat

Nějak jsem taky nemohla rozdejchat to drcení léků...tak si dávám tu práci, že nejdřív nůžkama rozpůlím, pak rozčtvrtím...a takle to udělám ještě asi dvakrát(dostanu se někam ke dvaatřicetinam) -je to lepší a nezustane to na jazyku... Razz
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/w8UGggB/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marie S.



Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 602
Bydliště: Praha 9

PříspěvekZaslal: út říjen 02, 2007 12:06 pm    Předmět: Citovat

verco jde jen o zvyk, zpočátku jsem si mylsela že ten prášek rozdrcený mám všude, a já jich drtím ( na tlak, na cukr, na alergie...) ale koupila jsem si drtič v ikee , rozdrcené jsem zapila hodně vodou a šlo to. Ted už drtit nemusím, projde všechno.
_________________


104 kg v 04/07 -10 kg před operací, bandáž 5.6.07,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2


Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Bandáž žaludku | Chirurgická léčba obezity | Léčba obezity | Bariatrická chirurgie
Banding klub je občanské sdružení lidí, kteří mají zájem o chirurgickou léčbu těžké obezity nebo jim byla provedena bandáž žaludku. Cílem klubu je pomáhat pacientům po operaci a poskytovat informace o bariatrické chirurgii a výsledcích této léčby.

Spolupracujeme: Oriflame
PhpBB.com base modified by internetove-stranky.kvalitne.cz | © občanské sdružení Banding klub ČR